تولیدات صنایع و تجهیزات آشپزخانه ایرانی در راه بازارهای اروپائی

به گزارش ایرنا از ستاد خبری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر؛ در طول چهار روز برگزاری این نمایشگاه، وزیر صنعت معدن و تجارت، معاونان این وازرتخانه، رئیس سازمان توسعه تجارت، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین سه هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای سوئیس، بلژیک و ایتالیا با حضور در این نمایشگاه با تولیدکنندگان این بخش دیدار و گفتگو کرده و در جریان تولیدات شرکت ها قرار گرفتند.

در این نمایشگاه بیش از 200 شرکت و واحد تولیدی داخلی و خارجی جدید ترین تولیدات و خدمات خود را ارائه کرده بودند و در کنار شرکت های داخلی؛ شرکت هائی از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، فنلاند، چین، فرانسه، ایتالیا، آلمان، برزیل، اسپانیا و هلند، جدید ترین تولیدات و خدمات خود را به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه در قالب چهار گروه کالائی (گروه کالاهای آشپزخانه، گروه کالاهای حمام، گروه کالاهای سونا و گروه کالاهای مربوط به استخر)برپا شده و در آن انواع وسایل و تجهیزات مختلف آشپزخانه های خانگی، صنعتی و صحرائی همچون انواع کابینت، سینک ظرفشویی، دستگاههای تهویه، هواکش وهود آشپزخانه، سیستم های نورپردازی، میزو صندلی آشپزخانه، تجهیزات عمل آوری غذا، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات سرو غذا (خط سلف سرویس، کیترینگ)تجهیزات نگهداری(سردخانه ثابت و متحرک، ظرفشویی های صنعتی، وسایل و تجهیزات رستوران وکافی شاپ، تجهیزات حمام؛ انواع وان، زیردوشی، دستشویی، پارتیشن و کابین دوش، تجهیزات سونا و استخر؛ تأسیسات سونا و استخر و اتاق بخار در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

کیفیت بالا و مناسب کالاهای تولیدی کارخانه های ایرانی عرضه شده در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه موجب حیرت هیات های خارجی شده بود و آنها علاقه فروانی برای مبادلات تجاری در زمینه صنایع و تجهیزات آشپزخانه داشتند و پیش نویس های چندین قرارداد با تولیدکنندگان داخلی نیز منعقد شد.

انواع وسایل و تجهیزات مختلف آشپزخانه های خانگی، صنعتی و صحرائی، سینک ظرفشویی، دستگاههای تهویه، هواکش و هود آشپزخانه، سیستم های نورپردازی، میزو صندلی آشپزخانه، خط سلف سرویس، کیترینگ؛ تجهیزات و کالاهائی بود مورد توجه کشورهای غربی قرار گرفته بود و تمایل داشتند در این زمینه بین این کشورها با ایران همکاری صورت بگیرد.

تولیدات صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر واحدهای تولیدی کشورمان به کشورهای مختلفی از جمله عراق، افغانستان، تاجیکستان، ارمنستان، آذربایجان، کشورهای منطقه قفقاز وهمچنین برخی از کشورهای افریقایی و امریکای لاتین صادر می شود.** حضور دو هیات خارجی در روز پایانی نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک

همچنین دو هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای بلاروس و ترکیه در روز پایانی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی(CERAFAIR-2015) ضمن بازدید از غرفه ها و سالن های نمایشگاه با تولیدکنندگان داخلی کشورمان در خصوص چگونگی توسعه همکاری ها مذاکره کردند.

هیات های بلاروس و ترکیه ای که خواهان خرید محصولات کاشی و سرامیک ایران بودند در مذاکره با صنعتگران کشورمان چگونگی توسعه مبادلات اقتصادی در این بخش را با رئیس و برخی از اعضای انجمن کاشی و سرامیک بررسی کردند.

طی چهار روز گذشته علاوه بر هیات های خارجی چندین هیات از شهرهای مختلف کشورمان نیز از این نمایشگاه بازدید کردند.

در این نمایشگاه بیش از 250 شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و 8 کشور خارجی؛ نوین ترین تولیدات، تجهیزات و صنایع و تجهیزات مرتبط به این صنعت را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار داده بودند.

تعداد شرکت های خارجی در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته، بیش از 15 درصد افزایش یافته است.

این نمایشگاه در فضائی به مساحت بیش از 32 هزار متر مربع و در 7 گروه کالایی؛ کاشی و سرامیک، ماشین آلات و تجهیزات، چینی بهداشتی، رنگ و لعاب، مواد اولیه، پخت سوم و شیرآلات، سرویس های بهداشتی، پخش کاشی و نشریات مرتبط برپا شده بود

براساس اعلام انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک؛ در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران چهارمین تولید کننده و همچنین چهارمین صادر کننده بزرگ کاشی و سرامیک جهان است. چین، برزیل و هند، کشورهای هستند که در تولید و صادرات این صنعت رتبه های اول تا سوم را در اختیار دارند.

شرکت ها، کارخانه ها و واحدهای صنعتی کشورمان سالانه بیش از 500 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند که از این مقدار، سالانه بیش از 115 میلیون مترمربع به دیگر کشورها صادر شده و از این صادرات هم حدود 460 میلیون دلار برای کشور ارزآوری ایجاد می شود

در این صنعت هم اکنون بیش از 380 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند که این رقم با احداث و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

در یک دهه اخیر احداث و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی صنعت کاشی و سرامیک کشور دو و نیم برابر افزایش یافته است.


درخواست اطلاعات بیشتر

برای درخواست اطلاعات بیشتر در مورد این محصول فرم زیر را کامل تکمیل نمایید.